590BG125M000DG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 226
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
590BG125M000DG
DigiKey Part Number
863-590BG125M000DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
590BG125M000DG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
100mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA