510KBA25M0000BAGR
DigiKey Part Number
863-510KBA25M0000BAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510KBA25M0000BAGR
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
26mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.050" (1.28mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V