510CAB50M0000CAG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Ecliptek
ECS Inc.
Taitien
Suntsu Electronics, Inc.
Shenzhen SCTF Electronics
Shenzhen SCTF Electronics
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CAB50M0000CAG
DigiKey Part Number
863-510CAB50M0000CAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CAB50M0000CAG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
510CAB50M0000CAG Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA