510ABA125M000BAG
DigiKey Part Number
863-510ABA125M000BAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510ABA125M000BAG
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
43mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA