SIT9387AE-2BF-33E412.50000X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
412.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9387AE-2BF-33E412.50000X
DigiKey Part Number
1473-SIT9387AE-2BF-33E412.50000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9387AE-2BF-33E412.50000X
Description
MEMS OSC XO 412.5000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
85mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
63mA
Voltage - Supply
3.3V