SIT9365AI-2E3-33E159.375000
DigiKey Part Number
1473-SIT9365AI-2E3-33E159.375000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9365AI-2E3-33E159.375000
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
159.375 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)