SIT9156AI-1DF-25E156.250000X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 1
SIT9156AI-1DF-25E156.250000X
DigiKey Part Number
SIT9156AI-1DF-25E156.250000X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9156AI-1DF-25E156.250000X
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
69mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V