SIT9156AC-2C2-33E156.250000
DigiKey Part Number
1473-SIT9156AC-2C2-33E156.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9156AC-2C2-33E156.250000
Description
OSC XO 3.3V 156.25MHZ
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA