SIT9120AI-2B1-25E156.250000
DigiKey Part Number
1473-SIT9120AI-2B1-25E156.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AI-2B1-25E156.250000
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)