SIT9102AI-232H25S125.00000X
DigiKey Part Number
1473-1517-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1517-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1517-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9102AI-232H25S125.00000X
Description
MEMS OSC 125.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz LVDS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9102AI-232H25S125.00000X Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
76mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Function
Standby (Power Down)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
2.5V