SIT9003AC-13-33EQ-25.00000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
SIT9003AC-13-33EQ-25.00000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9003AC-13-33EQ-25.00000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9003AC-13-33EQ-25.00000Y
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT9003AC-13-33EQ-25.00000Y Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
4.1mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V