SIT8924BA-81-33E-33.333300
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BA-81-33E-33.333300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BA-81-33E-33.333300
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8924BA-81-33E-33.333300 Models
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Supplier Device Package
4-PQFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
4.5mA
Voltage - Supply
3.3V