SIT8918BA-83-XXE-12.500000
DigiKey Part Number
1473-SIT8918BA-83-XXE-12.500000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8918BA-83-XXE-12.500000
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
12.5 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8918BA-83-XXE-12.500000 Models
Category
Output
LVCMOS, LVTTL
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
4-PQFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)