SIT8008BI-71-18E-31.250000
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BI-71-18E-31.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BI-71-18E-31.250000
Description
MEMS OSC XO 31.2500MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
31.25 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
4.1mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
4mA
Output
HCMOS, LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V