SIT8008AI-13-33E-14.745600
DigiKey Part Number
1473-SIT8008AI-13-33E-14.745600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008AI-13-33E-14.745600
Description
MEMS OSC XO 14.7456MHZ H/LV-CMOS
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
4.5mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
HCMOS, LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
4mA