SIT5021AI-2DE-33N-156.250000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 368
Datasheet
156.25 MHz TCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT5021AI-2DE-33N-156.250000Y
DigiKey Part Number
SIT5021AI-2DE-33N-156.250000Y-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AI-2DE-33N-156.250000Y
Description
MEMS OSC TCXO 156.2500MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V