SIT5021AC-2DE-33E-81.920000Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT5021AC-2DE-33E-81.920000Y |
Description | MEMS OSC TCXO 81.9200MHZ LVDS |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 81.92 MHz TCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±5ppm |
Mfr | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Series | Current - Supply (Max) 55mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Function Enable/Disable | Current - Supply (Disable) (Max) 35mA |
Output LVDS | Base Product Number |
Voltage - Supply 3.3V |