SIT1569AC-J3-33E-0460.800000
DigiKey Part Number
1473-SIT1569AC-J3-33E-0460.800000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1569AC-J3-33E-0460.800000
Description
OSC 1508 50PPM 3.3V 0.4608MHZ
Customer Reference
Detailed Description
460.8 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V 4-UFBGA, CSPBGA
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
10µA
Packaging
Strip
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-CSP (1.54x.84)
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V