TANGO23/2.5M/SMAM/S/RP/19
DigiKey Part Number
TANGO23/2.5M/SMAM/S/RP/19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO23/2.5M/SMAM/S/RP/19
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.5GHZ PUCK RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, WLAN, Zigbee™ Puck RP-SMA Male Panel Mount
Category
Antenna Type
Puck
Manufacturer
Siretta Ltd
Number of Bands
2
Series
VSWR
1.7
Packaging
Bulk
Gain
5dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
0.906" (23.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.5GHz
Applications
Bluetooth, WLAN, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.1GHz ~ 5.9GHz