DELTA19/X/SMAM/RP/S/35
DigiKey Part Number
DELTA19/X/SMAM/RP/S/35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DELTA19/X/SMAM/RP/S/35
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR MALE 18MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Siretta Ltd
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
0dBi
Part Status
Active
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
0.748" (19.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz