SPDL485025-350-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL485025-350-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SPDL485025-350-2P-TCT-ND - Cut Tape (CT)
595-SPDL485025-350-2P-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL485025-350-2P-T
Description
CMC 4A 2LN 350 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 350 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 28mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPDL485025-350-2P-T Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
Signal Transformer
DC Resistance (DCR) (Max)
28mOhm (Typ)
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
350 Ohms @ 100 MHz