SLPPI05-15-1R5M-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.5 µH Shielded Molded Inductor 5 A 34mOhm Max Nonstandard
SLPPI05-15-1R5M-TR
DigiKey Part Number
595-SLPPI05-15-1R5M-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI05-15-1R5M-TR
Description
FIXED IND 1.5UH 5A 34 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SLPPI05-15-1R5M-TR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8.2A
DC Resistance (DCR)
34mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)