SLLC-ETD39-12
DigiKey Part Number
595-SLLC-ETD39-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLC-ETD39-12
Description
RESONANT XFMR ETD39 12V 200W
Detailed Description
LED Drivers, AC/DC SMPS For For AC/DC Converters SMPS Transformer 4000V Isolation 70 ~ 120kHz Through Hole
EDA/CAD Models
SLLC-ETD39-12 Models
Category
Voltage - Isolation
4000V
Inductance @ Frequency
500µH @ 100kHz
Series
Frequency
70 ~ 120kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.732" L x 1.693" W (44.00mm x 43.00mm)
Height - Seated (Max)
1.181" (30.00mm)
Voltage - Primary
360 ~ 400V