F1F1-0604-220M
DigiKey Part Number
595-F1F1-0604-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1F1-0604-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1F1-0604-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1F1-0604-220M
Description
FIXED IND 22UH 3A 170 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 3 A 170mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1F1-0604-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)