F1A2-464615-4R7N
DigiKey Part Number
595-F1A2-464615-4R7NTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A2-464615-4R7NCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A2-464615-4R7NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A2-464615-4R7N
Description
FIXED IND 4.7UH 1.3A 150 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Wirewound Inductor 1.3 A 150mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1A2-464615-4R7N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.7A
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)