F1A1-383815-470M
DigiKey Part Number
595-F1A1-383815-470MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A1-383815-470MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A1-383815-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A1-383815-470M
Description
FIXED IND 47UH 430MA 1.262K OHM
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 430 mA 1.262kOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1A1-383815-470M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
220mA
DC Resistance (DCR)
1.262kOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)