F1A1-303018-220M
DigiKey Part Number
595-F1A1-303018-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A1-303018-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A1-303018-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A1-303018-220M
Description
FIXED IND 22UH 450MA 975 OHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 975Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1A1-303018-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
300mA
DC Resistance (DCR)
975Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)