T-WORK9000-160-160-1.0
DigiKey Part Number
3153-T-WORK9000-160-160-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T-WORK9000-160-160-1.0
Description
THERM PAD 160MMX160MM BRN
Detailed Description
Thermal Pad Brown 160.00mm x 160.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0390" (0.991mm)
Color
Brown
Thermal Conductivity
20W/m-K
Outline
160.00mm x 160.00mm