PK700-160-160-4.5
DigiKey Part Number
3153-PK700-160-160-4.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PK700-160-160-4.5
Description
THERM PAD 160MMX160MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 160.00mm x 160.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.177" (4.50mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Adhesive
Tacky - Both Sides
Series
Color
Gray
Packaging
Bag
Thermal Conductivity
7.0W/m-K
Part Status
Active
Shelf Life
120 Months
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
Room Temperature
Outline
160.00mm x 160.00mm