CA-MHF1-MC1.13-175-MHF4
DigiKey Part Number
3228-CA-MHF1-MC1.13-175-MHF4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-MHF1-MC1.13-175-MHF4
Description
U.FL - MHF4 Micro Coaxial 175mm
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.13mm OD Coaxial Cable 6.890" (175.00mm)
Category
Length
6.890" (175.00mm)
Manufacturer
Sevskiy GmbH
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
9 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Color
Black
2nd Connector
I-PEX MHF4 Plug, Right Angle
Features
FEP 64 wire
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C