CWA48125E-10
DigiKey Part Number
CC2186-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWA48125E-10
Description
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CWA48125E-10 Models
Category
Voltage - Input
18 ~ 36VAC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 660 V
Series
Load Current
125 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C