NSYTBP24198T
DigiKey Part Number
4008-NSYTBP24198T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYTBP24198T
Description
ENCLOSURE PLAS 9.49"L X 7.64""W
Detailed Description
Enclosure Plastic, Polycarbonate (PC) Gray Open End(s) 9.488" L x 7.638" W (241.00mm x 194.00mm) X 87.000" (2209.80mm)
EDA/CAD Models
NSYTBP24198T Models
Category
Height
87.000" (2209.80mm)
Mfr
Area (L x W)
72.5in² (468cm²)
Design
Open End(s)
Container Type
Enclosure
Color
Gray
Size / Dimension
9.488" L x 7.638" W (241.00mm x 194.00mm)