NSYCRN66200T
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN66200T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN66200T
Description
ENCLOSURE STL 23.62"L X 23.62"W
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray, Clear Cover/Door Hinged Door 23.622" L x 23.622" W (600.00mm x 600.00mm) X 7.874" (200.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN66200T Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
558in² (3600cm²)
Color
Light Gray, Clear Cover/Door
Size / Dimension
23.622" L x 23.622" W (600.00mm x 600.00mm)