NSYCRN43150
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN43150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN43150
Description
ENCLOSURE STL 15.75"L X 11.81"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 15.748" L x 11.811" W (400.00mm x 300.00mm) X 5.906" (150.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN43150 Models
Category
Height
5.906" (150.00mm)
Mfr
Area (L x W)
186in² (1200cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Color
Gray
Size / Dimension
15.748" L x 11.811" W (400.00mm x 300.00mm)