NSYCRN33150P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN33150P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN33150P
Description
ENCLOSURE STL 11.81"L X 11.81"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 11.811" L x 11.811" W (300.00mm x 300.00mm) X 5.906" (150.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN33150P Models
Category
Height
5.906" (150.00mm)
Mfr
Area (L x W)
140in² (900cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Color
Light Gray
Size / Dimension
11.811" L x 11.811" W (300.00mm x 300.00mm)