SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
612-SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TR-ND - Tape & Reel (TR)
612-SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
612-SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
400 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TR Models
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm, 11.5mm
Height Above Board
0.240" (6.10mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)