CL31Z476MRKVPNE
DigiKey Part Number
1276-CL31Z476MRKVPNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL31Z476MRKVPNECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31Z476MRKVPNE
Description
CAP CER 47UF 4V X7T 1206
Detailed Description
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)