CL31F106ZOHNNNE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 320 858
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 82 258
Datasheet
10 µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
CL31F106ZOHNNNE
DigiKey Part Number
1276-1312-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31F106ZOHNNNE
Description
CAP CER 10UF 16V Y5V 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31F106ZOHNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)