CL21B106KOQNFNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 3 991 732
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
NIC Components Corp
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B106KOQNFNE
DigiKey Part Number
1276-CL21B106KOQNFNETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B106KOQNFNE
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B106KOQNFNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)