CL10A226MQ8NRNC
DigiKey Part Number
1276-1193-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1193-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1193-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10A226MQ8NRNC
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CL10A226MQ8NRNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)