CL05B473KB5VPNC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL05B473KB5VPNC |
Description | CAP CER 0.047UF 50V X7R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL05B473KB5VPNC Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features General Purpose |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |