UJ32-C-H-G-SMT-1-P24-TR
DigiKey Part Number
2223-UJ32-C-H-G-SMT-1-P24-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2223-UJ32-C-H-G-SMT-1-P24-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2223-UJ32-C-H-G-SMT-1-P24-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UJ32-C-H-G-SMT-1-P24-TR
Description
CONN RCPT USB 3.2 TYPE C SMD RA
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UJ32-C-H-G-SMT-1-P24-TR Models
Category
Features
3.0µ" Finish Thickness
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current Rating (Amps)
0.25A, 1.25A, 5A
Part Status
Active
Voltage - Rated
48VDC