VS3V3BN1HST15R
DigiKey Part Number
846-VS3V3BN1HST15RTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-VS3V3BN1HST15RCT-ND - Cut Tape (CT)
846-VS3V3BN1HST15RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS3V3BN1HST15R
Description
TVS DIODE 3.3VWM 19VC DSN06032
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19V Clamp 3.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2, SOD-962, SMD0603
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
66W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19V