Image for SM-RVT35HHTNWN00 is not available
SM-RVT35HHTNWN00
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT35HHTNWN00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT35HHTNWN00
Description
RGB, HB, IPS, NO METAL FRAME
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) RGB 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)
Category
Backlight
LED - White
Manufacturer
Riverdi
Dot Pixels
320 x 240 (QVGA)
Packaging
Box
Interface
RGB
Part Status
Active
Controller Type
ST7272A
Display Type
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Display Mode
Transmissive
Background Color
Black
Touchscreen
Non-Touch
Dot Size
0.07mm W x 0.22mm H
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Dot Pitch
0.22mm W x 0.22mm H
Viewing Area
72.08mm W x 54.56mm H