XLH735125.000000X
DigiKey Part Number
631-1138-2-ND - Tape & Reel (TR)
631-1138-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH735125.000000X
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Current - Supply (Max)
47mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)