TDTTP2500B066B-KIT
DigiKey Part Number
1707-TDTTP2500B066B-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDTTP2500B066B-KIT
Description
EVAL BOARD FOR TP65H050G4BS
Customer Reference
Detailed Description
TP65H050G4BS - 1 Non-Isolated Output AC/DC, Primary Side and PFC Evaluation Board
Category
Power - Output
2.5kW
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Voltage - Output
390V
Packaging
Bulk
Frequency - Switching
66kHz