ISL28025FI60Z-T7A
DigiKey Part Number
ISL28025FI60Z-T7ATR-ND - Tape & Reel (TR)
ISL28025FI60Z-T7ACT-ND - Cut Tape (CT)
ISL28025FI60Z-T7ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISL28025FI60Z-T7A
Description
IC VOLT MONITOR PRECISION 16WLCS
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Supply Controller Digital Power Monitor 16-WLCSP (2.16x2.16)
Category
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Current - Supply
1.3 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Package / Case
16-WFBGA, WLCSP
Applications
Digital Power Monitor
Supplier Device Package
16-WLCSP (2.16x2.16)
Voltage - Input
0V ~ 60V