71V67602S150PFGI8 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 49
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x14)
71V67602S150PFGI8
DigiKey Part Number
71V67602S150PFGI8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67602S150PFGI8
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
3.8 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)