71V65603S150BG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 119-PBGA (14x22)
71V65603S150BG
DigiKey Part Number
71V65603S150BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65603S150BG
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 150MHZ 119PBGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Access Time
3.8 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)