71V65603S100BG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 119-PBGA (14x22)
71V65603S100BG
DigiKey Part Number
71V65603S100BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65603S100BG
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 119PBGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
100 MHz
Access Time
5 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)